Nok Danmarks bedste

– til magasiner og tidsskrifter

Det kan vi sige uden at blinke, fordi vi arbejder med mere end 100 forskellige magasintitler.

Med effektive redskaber håndterer vi online den redaktionelle disponering, korrektur, billed- og artikeldatabase samt publicering til web. Foliering, bilagshåndtering og postsortering sker i én proces.

Vi brænder for magasinproduktion, dette beviser vi tydeligt ved at kunne tilbyde et unikt redaktørværktøj som vi selv har udviklet i samarbejde med redaktører i det ganske land.

Det bliver ikke meget mere effektivt!

– Tal med et trykkeri, der giver jer tid til det redaktionelle

Vi er ikke bange

– for at give os i kast med omfattende katalog- og bogproduktioner.

Vi har kapaciteten, og vores industrigrafikere har prøvet det før. Derfor vælger mange store og internationale industrikoncerner at få trykt deres kataloger hos os – og det har de gjort i årevis.

Er der behov for mange sprogskift, har vi maskineriet der er skræddersyet til dette. Stol trygt på at vi kan håndtere opgaven helt frem til pakning og forsendelse, såfremt dette ønskes.

Minimér produktionstiden og benyt et trykkeri der kan varetage hele opgaven i eget hus.

– Tal med et trykkeri, der har stort kendskab til katalogproduktion

Vi klarer alt

– fra brochuren til de landsdækkende kampagner

Har du investeret tid og hjerteblod i din nye brochure eller kampagne? Så tal med os – sammen planlægger vi omhyggeligt og professionelt. Du kan derfor altid føle dig tryg, også selv om du kommer med opgaver, som skal trykkes i flere sprog, versioner og udgaver. Vores set-up skaber løsninger, der modsvarer dit produkt og behov.

Det betyder naturligvis en hel del, at vi har prøvet det før. Vi har erfaringen og deltager gerne i en professionel sparring – gerne så tidligt i processen som muligt.

– Tal med et trykkeri, der har erfaringen

Her
bor vi

Kontakt Os

Fieldset

 

+45 7637 6000

info@jto.dk

 

Jørn Thomsen Elbo A/S

Essen 22

6000 Kolding

Postboks 480

 

CVR 71031314

Mød os

Salg- og projektledelse

MAGASIN-design / Prepress

Økonomi og administration

Produktion

Direktion

Carsten Bogetoft

Projektleder

4041 6403

carsten@jto.dk

Finn Madsen

Projektleder

2566 5610

fm@jto.dk

Gitte Juul Kristiansen

Grafisk designer

2566 5657

gitte@jto.dk

Claus Rasmussen

Projektleder

5114 5168

cr@jto.dk

Lars Hartung

Adm. direktør

2021 6091

lh@jto.dk

May Kondrup Olesen

Grafisk designer

2566 5617

may@jto.dk

Rikke Glavind

Grafisk designer

2566 5619

rig@jto.dk

Bo Christensen

IT

2566 5612

bo@jto.dk

Kjeld Schouv Kjeldsen

Projektleder

2566 5647

Kjeld@jto.dk

Birthe Tastesen

Bogholder

2566 5621

bt@jto.dk

Joan Boe

Bogholder

2566 5618

joan@jto.dk

Anette Byriel

Grafisk designer

2566 5613

aby@jto.dk

Lone Thomsen

Kontaktchef

2944 5451

lone@jto.dk

Karsten Otte

Trykkerichef

2566 5651

kotte@jto.dk

Charlotte Vinter Poulsen

Ordrestyrer

2566 5614

charlotte@jto.dk

Malene Munch

Grafisk designer

2566 5660

malene@jto.dk

Torben Jørgensen

Key Account Manager

2566 5634

tj@jto.dk

Kristina Olsen

Grafisk designer

2566 5654

kristina@jto.dk

Bjarne Nielsen

Projektleder

2533 6861

bjarne@jto.dk

John Højrup Hansen

Salgskonsulent

2566 5631

jhh@jto.dk

Bo Christensen

Prepresschef

2566 5612

bo@jto.dk

Jørn Thomsen

Projektleder

2566 5680

jt@jto.dk

Carsten Outzen

Prepress

2566 5615

co@jto.dk

Ulf Nordstrøm

Prepress

2566 5644

ulf@jto.dk

Anders Frederiksen

Prepress

2566 5641

anders@jto.dk